Školský internát je jedným z troch špecifických školských zariadení pre ubytovanie žiakov stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Košického samosprávneho kraja.

Je situovaný v mestskej časti Košice IV na Werferovej ulici č.10 s výhodným dopravným spojením do všetkých strategických centier mesta Košíc.

Má široký rozsah so zameraním na výchovno-vzdelávaciu činnosť s dobrými technickými podmienkami.

Školský internát A. Garbana ako prvý na Slovensku získal certifikát kvality ISO 9001:2008. V posledných rokoch sa podarilo výrazne skvalitniť úroveň ubytovania. Vďaka modernizácii priestorov sú všetky izby dvojposteľové. Všetky sú vybavené tým, čo mladý človek potrebuje – písacími stolmi, stoličkami, šatníkovými skriňami, policami, váľandami s úložným priestorom a odkladacími skrinkami. Na každom poschodí sú študovne, ktoré slúžia aj ako malé spoločenské miestnosti, kompletne vybavené kuchynky s chladničkou, mikrovlnnou rúrou a rýchlovarnou kanvicou.

Študenti majú vytvorené optimálne podmienky na štúdium, ale aj voľnočasové aktivity, záujmovú činnosť a relax. Majú dve posilňovne, dve počítačové miestnosti s pripojením na internet, hudobnú miestnosť, biliardovú miestnosť, knižnicu s čitárňou, salón krásy, miestnosť na stolný tenis i redakčnú miestnosť na vydávanie časopisu Werferka.

Súčasťou internátu je reprezentatívna jedáleň s výbornou kuchyňou, ktorá v roku 2010 získala certifikát Zdravá mliečna jedáleň.

10 dôvodov, prečo navštíviť Košice
a ubytovať sa v našom školskom internáte 

  1. Košice sú nádherné historické mesto, ktoré si vás získa
  2. U nás v internáte budete lacno a dobre ubytovaní v peknom prostredí
  3. Veríme, že z jedálne budete odchádzať spokojní a nasýtení
  4. Umožníme vám prístup na Internet
  5. Košice a okolie je ideálne pre cyklistov
  6. Košice a okolie je rajom aj pre milovníkov pešej turistiky
  7. Košice ponúkajú veľmi bohaté športové vyžitie
  8. Košice sú bohaté na historické pamiatky (Dóm sv.Alžbety, …)
  9. V lete je možnosť navštíviť kúpaliská, vodné nádrže,
  10. Radi Vás u nás prijmeme